Certifikace FR-CERTIFICATE BFL-S1

Zkratka FR nebo RF znamená zpomalovač hoření nebo požární odolnost materiálu. To je důležité pro materiály, jako jsou např. veletržní bannery, které se často používají na místech s velkým počtem návštěvníků, jako jsou veletrhy, výstavy a festivaly. Z bezpečnostního hlediska je důležité, aby se transparent v případě požáru okamžitě nerozhořel. Evropské společenství vytvořilo tento certifikát/štítek, aby bylo možné snadno porovnávat materiály s ohledem na jejich hořlavost.

Na obrázku 1 a v tabulce 1 uvádíme přehled všech možných označení týkajících se stupně hořlavosti. Ukazuje, že materiály s klasifikací B1 jsou ohnivzdorné, a proto jsou vhodné pro použití na veletrzích a výstavách.

European Fire Standards     

 

Figure 1: European Fire Standards

Tabel 1: European Fire Standards 
Klasifikace Hořlavost
A Nehořlavý
B1 Těžko hořlavý
B2 Velmi obtížně hořlavý
C Obtížně hořlavý
D Průměrně hořlavý
E Jednoduše hořlavý
F Neurčeno

 

Rubio Monocoat FR Oil System obdržel prestižní certifikaci zpomalující hoření od renomované společnosti WarringtonFire Gent. Je prvním olejovým systémem na světě, který může prezentovat certifikaci Bfl-s1 na dubu s vrchní vrstvou o tloušťce 5 mm. Taktéž byl certifikován s certifikací Cfl-s1 pro 2,5 mm dubovou vrchní vrstvou. Tato certifikace potvrzuje výjimečnost systému v oblasti bezpečnosti a zpomalování hoření, což ho činí ideální volbou pro veřejné prostory, jako jsou restaurace, kanceláře a muzea.

Rubio Monocoat FR Oil System je revoluční olejový systém, který spojuje estetiku, ochranu dřevěných podlah a vynikající protipožární účinnost. Tento inovativní systém se skládá z dvou klíčových produktů: povinného základního nátěru FR Base a ochranného produktu FR Oil 2C.

Klíčové vlastnosti FR Oil System:

  1. Molekulární Vazba: FR Oil 2C vytváří molekulární vazbu s mikronovým povrchem dřeva, což zajišťuje trvanlivou ochranu bez vytváření filmu.

  2. Bez Solí: Systém neobsahuje žádné soli, což zvyšuje životnost a účinnost produktu.

  3. Omezení Vývoje Kouře: Cílem bylo minimalizovat tvorbu kouře, a systém dosáhl klasifikace s1 pro tvorbu kouře, což znamená výrazně snížené riziko v případě požáru.

Certifikáty ke stažení:

RMC_Iconen_Certificaten_FR Certificate_Web