PŘÍPRAVA POVRCHU

Správná příprava dřeva před aplikací povrchové úpravy nesmí být nikdy podceňována, neboť zásadně ovlivňuje nejen dokonalost výsledku, ale i vlastnosti a životnost povrchové úpravy. Do kategorie přípravy povrchu dělíme:

  • A) na přípravu před broušením
  • B) na přípravu po broušení.

ad A) Do kategorie přípravy povrchu před broušením řadíme  tmely vyplňující duté nedokonalosti dřeva, jednak účinné čističe dřeva.  RMC Woodfiller Quick, práškový tmel v třech barevných odstínech, rychle zasychá a snadno se brousí. Jeho schopnost rychlého vytvrzení je ideální pro vyplnění děr a prasklin, přičemž snadno dosáhnete hladkého a připraveného povrchu pro další úpravu.

ad B) Do kategorie přípravy povrchu po broušení zařazujeme účinné čističe dřeva, a to jak s univerzální účinností, tak se specifickou účinností. Do univerzálních čističů spadá RMC Cleaner a RMC Woodprep, do specifických čističů RMC Deep Cleaner a RMC Tannin Primer

 #ShowMore#

RMC Cleaner je účinný čistič, který důkladně odstraňuje nečistoty a prach z dřeva po broušení. Otevírá póry dřeva, což zlepšuje absorpci oleje a připravuje povrch pro lepší vstřebání.  Používá se také  k čištění použitých materiálů po naolejování, např. jako štětce, špachtle atd.

RMC WoodPrep je čistič připravující dřevo k intenzivnějšímu probarvení a lepší ochraně. RMC WoodPrep otevírá póry dřevěných vláken, poskytující jim hlubší a rovnoměrnější barvy. Tento čisticí přípravek nejen odstraňuje brusný prach, ale minimalizuje i možné chyby při broušení, a je ideální pro dokonalou přípravu dřeva. S RMC WoodPrep získáte nejen hluboké a intenzivní barvy, ale i optimální podklad pro následné použití ochranných probarvených olejů RMC Oil Plus 2C.

RMC Deep Cleaner je velmi intenzivní a efektivní čistič na všechny typy dřevěných povrchů (podlahy, nábytek atd.). Výborně odstraňuje nečistoty a mastné zbytky mýdla zanechané na povrchu. Často se využívá jako přípravný čistič před aplikací olejů na mastné druhy dřeva (tropická tvrdá dřeva jako teak, iroko, kambala, wengé, atd.

RMC Tannin Primer představuje preventivní ošetření pro neošetřené tříslové dřevo, vhodné pro interiérové aplikace. Efektivně předchází a zpomaluje vznik povrchových taninových stop. S ideálním využitím na parketových podlahách, nábytku a pracovních deskách ve spojení s dokončovacími oleji Rubio Monocoat. Tannin Primer je bez pryskyřic a polymerů, což zajišťuje optimální molekulární vazbu olejů Rubio Monocoat s dřevem, a tím zůstává zachována jejich nejlepší kvalita.

 

5 položek celkem

Cena

187424
1187424

Značky

Položek k zobrazení: 5
RMC Cleaner 1L web
INTERIÉR
od 323 Kč bez DPH
od 390,83 Kč / ks

Rubio Monocoat Cleaner - účinný čistič pro přípravu surového dřeva po broušení na aplikaci oleje RMC Oil Plus. Otevírá póry dřeva, vyčišťuje povrch.

+ další
Kód: R001646
Rubio Monocoat Deep Cleaner
INTERIÉR
od 155 Kč bez DPH
od 187,55 Kč / ks

Rubio Monocoat Deep Cleaner je intenzivní přípravný čistič pro všechny typy povrchů ošetřených Rubio Monocoat Oil Plus 2C a pro mastné druhy dřeva (tropická tvrdá dřeva jako teak, iroko,...

+ další
Kód: R000229
Rubio Monocoat Tannin Primer 1L
INTERIÉR
od 350 Kč bez DPH
od 423,50 Kč / ks

Rubio Monocoat Tannin Primer je účinné preventivní ošetření navržené speciálně pro neošetřené dřevo s vysokým obsahem tříslovin pro vnitřní použití.

+ další
Kód: R001940
Rubio Monocoat WoodPrep 1L
INTERIÉR
od 165 Kč bez DPH
od 199,65 Kč / ks

Rubio Monocoat WoodPrep zvýrazňuje barvu dřeva a minimalizuje chyby po broušení. Otevírá póry pro hlubší, rovnoměrné tóny. Odstraňuje zbytky broušení, optimalizuje přípravu povrchu.

+ další
Kód: R001770
Rubio Woodfiller Quick - rychlý tmel na dřevo (Hmotnost 100g, Rubio Woodfiller Tmavá - dark)
INTERIÉR
od 199 Kč bez DPH
od 240,79 Kč / ks

Rubio® Woodfiller Quick je rychlý, nesmršťovací tmel pro dokonalou úpravu dřeva. Snadná aplikace, šetrnost k životnímu prostředí a vynikající sladění barev tmelu se dřevem. Ideální pro...

+ další
Kód: R004126