Certifikace Red List Free - Australia


Certifikace Red list Free je australská certifikace z programu International Living Future Institute s názvem Living Building Challenge (LBC), který podporuje udržitelnou výstavbu a je důležitý pro architekty.

Red List Living Building Challenge (LBC) představuje „nejhorší ve své třídě“ materiály, chemikálie a prvky, o nichž je známo, že představují vážná rizika pro lidské zdraví a větší ekosystém, které převládají v průmyslu stavebních výrobků. International Living Future Institute (ILFI) se domnívá, že tyto materiály by měly být vyřazeny z výroby kvůli obavám o zdraví lidí a/nebo životního prostředí a toxicitu. I když určitě existují další položky, které by mohly být přidány, tento seznam byl určen výběrem položek s největším potenciálním dopadem, pokud by byly výrazně omezeny nebo odstraněny ze stavebnictví. 

Třídy Red List se přidávají nebo ruší s každou novou verzí standardu LBC. Revidovaná chemická seskupení, která byla vytvořena jako součást vydání LBC 4.0, vhodněji kategorizují chemikálie z Red List podle funkce, použití v sektoru stavebních výrobků a strukturní podobnosti. Chemické třídy a chemikálie zahrnuté v každé skupině jsou podrobně uvedeny v 2023 LBC Red List CASRN Guide. 

Certifikace Red List Free deklaruje, že testovaný produkt neobsahuje žádnou z látek a chemikálií zapsaných na Red List, tudíž produkt neobsahuje žádnou z uvedených škodlivých chemikálií.

Rubio Monocoat Oil Plus 2C je první nátěr na dřevo v Austrálii, který je deklarován jako Red List Free.

Toto označení ukazuje, že Rubio Monocoat Oil Plus 2C a Rubio WoodCream neobsahují žádnou ze škodlivých chemikálií uvedených na Červeném seznamu LBC a že produkty jsou bezpečné pro lidské zdraví a životní prostředí.

Red-List-Free_Sticker_web