Rubio Monocoat FR Base - zpomalovač hoření základní nátěr

Kód: R001673 R001936 Zvolte variantu
INTERIÉR
4 785,55 Kč / ks 20 268,71 Kč / ks od 4 785,55 Kč / ks 3 955 Kč bez DPH 16 751 Kč bez DPH od 3 955 Kč bez DPH 191,42 Kč / 1 m2 162,15 Kč / 1 m2
Pouze na objednávku - dle domluvy Pouze na objednávku - dle domluvy Zvolte variantu
Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Rubio Monocoat FR Base je speciálně navržený základní nátěr zásadně zpomalující hoření jako první vrstva před aplikací oleje Rubio Monocoat FR Oil nabízející skvělou ochranu dřevěných podlah před ohněm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rubio Monocoat FR Base je speciálně navržený protipožární základní nátěr, ideální pro použití jako první vrstva před aplikací oleje Rubio Monocoat FR Oil. Tento produkt má evropskou klasifikaci Bfl-s1 (podlahy) dle normy EN 13501-1: EN ISO 11925-2 a EN ISO 9239-1.

 • Nízká viskozita
 • 0% vody
 • Snadno aplikovatelný ručně nebo leštícím strojem
 • Neobsahuje halogeny, soli ani těžké kovy, jako je antimon
 • 0 % VOC je šetrný k životnímu prostředí.
 • Spotřeba až 25 m² na litr.

Rubio Monocoat FR Base je vhodný pro průmyslové použití a nabízí skvělou ochranu před ohněm. Je to ideální volba pro kvalitní a bezpečné povrchové úpravy dřeva, které splňují nejpřísnější protipožární normy." 

 
CERTIFIKÁTY

0VOC   Rubio Flame retardant certifikát

POZOR!!!  Certifikáty platí pouze v případě užití celého systému tj. základního nátěru Rubio Mnonocoat FR Base + Rubio Monocoat FR Oil 2C. Pokud se použije pouze jedna z těchto složek systému bez té druhé, certifikace neplatí.

TECHNICKÉ PARAMETRY:

 • Fyzikální stav: kapalina
 • Barva: bezbarvý
 • Zápach: bez zápachu
 • Doba schnutí: 12 hodin
 • Obsah VOC: 0 g/L
 • Viskozita: nízká (< 50 mPa.s at 15°C, Brookfield RVT)

Skladování: FR Base lze skladovat na suchém místě až 12 měsíců. Skladujte v suchu a v původních neotevřených obalech. Chraňte před mrazem.

APLIKACE PRODUKTU:

Ruční aplikace

 1. Obruste povrch bez škrábanců až do zrnitosti 100.
 2. Důkladně vysajte a odstraňte zbytky prachu RMC Čističem dřeva. Počkejte, dokud povrch zcela nevyschne (před použitím zkontrolujte technický list čističe).
 3. Aplikujte FR Base nástřikem produktu tlakovým čerpadlem a tryskou nebo zpětným rozprašovačem. Pracujte v zónách a vyrovnejte nebo vyhlaďte pomocí podložky z mikrovlákna. Vyhněte se tvorbě louží (to má za následek lesklé skvrny).
 4. Nechte povrch zaschnout. Doba schnutí je přibližně 12 hodin při pokojové teplotě (v závislosti na teplotě a vlhkosti).
 5. Zbruste postavená dřevěná vlákna leštičkou na podlahy s Rubio Monocoat červeným padem a poté vysajte.
 6. Vezměte FR Oil 2C a míchejte složku A, dokud nezískáte homogenní směs. Opatrně přidejte složku B v poměru cca. 3 jednotky A až 1 jednotka B a opatrně promíchejte (1 až 2 minuty).
 7. Pracujte v zónách 5-10 m². Začněte každou zónu ošetřením okrajů béžovým Rubio Monocoat Scrubby padem. Potom naneste malé množství FR Oil 2C každých 0,5 metru pomocí štětce. Rozprostřete ve směru dřeva pomocí leštícího stroje s béžovým nebo červeným  Rubio Monocoat padem.
  *Metoda špachtle: rozetřete FR Oil 2C nerezovou špachtlí do zón, které lze dokončit za maximálně 30 minut (včetně kroků 7 a 8).
 8. Důkladně odstraňte veškerý přebytečný olej hadříkem nebo lešticím strojem s Rubio Monocoat.bílým padem 406mm
 9. Po dokončení všech zón přepadujte znovu s Rubio Monocoat bílým padem 406mm. Nyní by měl být povrch nelepivý.
 10. Po podlaze můžete chodit asi po 24 hodinách (plné vytvrzení podlahy po 5-7 dnech).

Strojní aplikace

 1. Zbruste povrch. Dokončete zrnitostí 100 a odstraňte prach.
 2. Naneste FR Base gumovým válečkem nebo nástřikem.
 3. Nechte prkna vyschnout.
 4. Přebruste nebo překartáčujte postavená dřevěná vlákna.
 5. Vezměte FR Oil 2C a míchejte složku A, dokud nezískáte homogenní směs. Opatrně přidejte složku B v poměru cca. 3 jednotky A až 1 jednotka B a opatrně promíchejte (1 až 2 minuty)
 6. Naneste správné množství FR Oil 2C válečkem.
 7. Nechte zaschnout (pochozí po 24 hodinách, úplné vytvrzení probíhá za 5-7 dní po instalaci)

TIPY A TRIKY:

 • Produkt se NESMÍ ředit, pokud není uvedeno v pokynech.
 • Před aplikací produkt dobře promíchejte.
 • Při použití několika nádob na jednom místě je nutné je pro rovnoměrný výsledek smíchat.
 • Vezměte prosím na vědomí, že barvy v rámci řady FR Oil System nejsou 100% totožné s barvami běžné řady Oil Plus 2C. Při vytváření barevného vzorku je proto nejlepší použít FR Base a FR Oil 2C, abyste získali správnou barevná indikace.
 • Po aplikaci se povrch může jevit mírně lesklý. Toto zmizí po 2-3násobném vyčištění pomocí Universal Soap, Surface Care, All Natural Wood Cleaner nebo All Natural Wood Cleaner Spray.
 • Oleje Rubio Monocoat jsou vyvinuty z přísad šetrných k životnímu prostředí. Někteří lidé však mohou být alergičtí na určité prvky. Proto doporučujeme při aplikaci složky A+B nosit rukavice, abyste si chránili pokožku

Balení: 1L, 5L

Doplňkové parametry

Kategorie: POŽÁRNĚ ODOLNÝ OLEJOVÝ SYSTÉM
Záruka: 2 roky
Fýzikální skupenství (20°C): kapalina
obsah VOC: 0 g/L
Vůně: olejovitá
ml na metr: 40

Rubio Monocoat FR Oil 2C system

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

HISTORIE RUBIO MONOCOAT

Historie společnosti Muylle-Facon sahá až do roku 1906, kdy byla založena s zaměřením na výrobu vysoce kvalitních kytů a tmelů pro dřevařský a sklenářský průmysl. Postupem času se rozšířila na stavební chemikálie, zejména na vodotěsné nátěry a tmely pro stavebnictví, které odolávaly vlivům vody.

V roce 1962 společnost představila první sortiment výrobků zaměřených na péči o dřevo a jeho ochranu před povětrnostními podmínkami. Během dalších let se díky úzké spolupráci mezi oddělením vývoje a odborníky z oblasti dřevařského průmyslu podařilo vytvořit a uvést na trh několik zajímavých produktů v oblasti povrchových úprav dřeva.

V roce 2000 začala společnost Muylle-Facon rozvíjet olej založený na inovativní technologii molekulární vazby, kterou vyvinul Dr. George Barrell. Tato technologie představovala průlom v péči o dřevo a vedla k vytvoření produktu, který nabízel efektivní ochranu dřeva v jediné vrstvě. Po několika letech výzkumu to nakonec vyústilo v roce 2005 v uvedení na trh revoluční jednovrstvý systém na ochranu dřeva: olej Rubio Monocoat OIL PLUS 2C.

Dnes jsou produkty Rubio Monocoat mezinárodně uznávané pro svou vysokou kvalitu a dostupnou cenu. Obchodní síť společnosti zahrnuje přes 90 zemí po celém světě, od Austrálie přes Asii a Evropu až po Spojené státy, čímž tyto produkty dosahují široké distribuce a uznání mezi zákazníky po celém světě.